ضد عفونی فرش

ضد عفونی فرش

دسامبر 2019 آغاز اتفاقی بزگ در جهان بود که در مدت زمان نسبتأ کوتاهی، تقریبأ تمام جهان را درگیر خود کرد. ابتدا در ووهان چین برای اولین بار بیمارانی با علائم تنفسی حاد گزارش شدند که هیچ یک از واکسن ها و داروهای موجود، در درمان قطعی این بیماران مؤثر نبودند. مصادف با آغاز سال نو میلادی، تحقیقات در این زمینه منجر به شناسایی و معرفی نوع جدیدی از ویروس بنام COVID19 یا همان ویروس کرونا شد. بیماری­ای که سرعت شیوع و انتشار بسیار بالایی دارد و عمومأ مجاری تنفسی را مورد حمله قرار میدهد، دروزهای پایانی بهمن 1398 و با شناسایی و ثبت اولین مورد ابتلا در شهر قم، مهمان ناخوانده کشور عزیزمان ایران نیز شد. در این مطلب قصد داریم محتوای ضد عفونی فرش را مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با ضد عفونی فرش

با شیوع ویروس COVID19 و اپیدمی شدن بیماری کرونا، مهم­ترین دغدغه امروزه جامعه بشری، پیشگیری از ابتلا به این بیماری مرموز است. پیشگیری همواره بهتر از درمان است و متأسفانه تلاش­های انجام شده در ساخت واکسن و یا معرفی درمان قطعی این بیماری تا به امروز ناموفق بوده است و همین موضوع، اهمیت پیشگیری را چند برابر میکند. تنها راه پیشگیری از این بیماری رعایت نکات بهداشتی و مواردی است که بطور مکرر از طریق رسانه­های مختلف و زیر نظر نهادهای زیربط از جمله وزارت بهداشت و درمان، اطلاع­رسانی میشود. شستشوی مداوم دست­ها هربار بمدت 20 ثانیه، پرهیز از دست دادن، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از حضور غیرضروری در معابر و اماکن عمومی و پر ازدحام، استفاده از ماسک و دستکش و… از جمله این نکات است. علاوه بر­آن، تحقیقات انجام شده نشان میدهد که این ویروس بمدت 7 الی 9 روز بر روی سطوح مختلف باقی میماند از این رو ضدعفونی کردن سطوح و لوازم و وسایل منازل و همینطور اماکن عمومی نیز بطور جد توصیه میشود.

اینگونه بنظر میرسد که نگرانی و اضطرابی که اخبار مربوط به کرونا در بین جوامع ایجاد کرده است، شاید به مراتب بیشتر از سرعت شیوع و همه­ گیری این بیماری بوده است. در ایران شیوع کرونا همزمان با روزهای آخر سال و پیش از نوروز بوده است. ایامی که از دیرباز در فرهنگ ایرانی با نظافت و خانه­تکانی عجین بوده است. از این رو افرادی که شرکتهای خدماتی را برای انجام امور خود انتخاب میکنند، حساسیت  و تحقیقات بیشتری برای کسب اطلاع از شیوه رعایت نکات بهداشتی و تدابیر شرکت­ها برای مواجهه و مقابله با این بیماری داشته­اند و گاهأ حتی مردد بر انجام کار میشدند.

قالیشویی فرش قرمز شرق، بعنوان اولین و بزرگترین قالیشویی تمام مکانیزه تهران، که عنوان قالیشویی نمونه را به انتخاب اتحادیه قالیشویان و اتاق اصناف به خود اختصاص داده است، با شیوع بیماری کرونا، بطور مکرر با سوالاتی در زمینه نحوه شستشو و ضدعفونی فرش­ها و سایر اقلام  مواجه بوده است و رسالت خود را بر آن دانسته تا بقدر سهم خود گامی برای مبارزه با این بیماری و شکست آن و همینطور آگاهی­رسانی به جامعه بردارد. از این رو مقرراتی را در سطح مجموعه فرش قرمز شرق وضع کرده است که طبق آن تمامی همکاران، بویژه همکاران واحد ترابری، را موظف کرده است که با رعایت کامل اصول بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش و محلول­های ضدعفونی کننده، جهت انجام خدمات مربوط به قالیشویی و مبل­ شویی به منازل مشتریان گرامی مراجعه کنند. علاوه بر آن سلامت همکاران عزیز بطور روزانه و با تب­­ سنجی مورد ارزیابی قرار میگیرد که خوشبختانه تا به امروز حتی یک مورد ابتلا در سطح مجموعه فرش قرمز شرق گزارش نشده است.

قالیشویی فرش قرمز شرق، تا پیش از این نیز در زمینه شستشوی فرش و سایر اقلام، همواره ضد عفونی فرش­ ها را، بویژه در مواردی که آلودگی فرش بطور یقین نیاز به ضد عفونی دارد، مورد توجه داشته است و ضد عفونی فرش­ ها جز اقدامات مثبت و مؤثری است که مورد اقبال مشتریان گرامی بوده و به پشتوانه همین خدمات ویژه، افتخار خدمت­ رسانی به مشتریان وفادار و روزافزون خود را در طی سالهای متمادی داشته است. در دوران کرونا موضوع ضد عفونی فرش­ ها بیش از پیش مورد توجه مسئولان شرکت بوده و ضد عفونی فرش­ ها و سایر اقلام مورد شستشو را در برنامه کاری خود قرار داده است.

اگر فرش­های شما نیاز به شستشو دارد و صرفأ بخاطر شیوع بیماری و یا عدم اطمینان خود به شرکت­های خدماتی فعال در این زمینه و رعایت اصول و نکات بهداشتی، دست نگه­داشته­اید، قالیشویی فرش قرمز شرق این اطمینان خاطر را به شما میدهد که ضد عفونی فرش­ ها با رعایت کامل اصول بهداشتی انجام خواهد شد. نکته قابل تأمل دیگر این است که در قالیشویی فرش قرمز شرق، فرش­ها پس از ضد عفونی شدن کاور شده به مشتری تحویل میگردند.  با ضد عفونی فرش­ ها و کاور شدن آنها، ریسک  و احتمال شیوع و انتقال ویروس در زمینه فعالیت بهترین قالیشویی تهران تا حد قابل توجهی کاهش می­یابد. لازم به ذکر است که قالیشویی فرش قرمز شرق در ازای ضد عفونی فرش­ ها و نیز کاور کردن آنها، هیچگونه هزینه جداگانه ­ای از مشتریان خود دریافت نمیکند، بلکه ضد عفونی فرش­ ها را بویژه در شرایط کنونی وظیفه خود دانسته و در جهت حفظ سلامتی و قدردانی از همراهی مشتریان گرامی خود، اقدام مینماید.

 

One thought on “ضد عفونی فرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *