روش تشخیص قالیشویی معتبر

قالیشویی معتبر

از زمان های دور تا کنون از فرش برای زیرانداز و کف پوش خانه استفاده می شده  و همواره شستشوی آن مسئله مهمی به شمار می آمده است. در گذشته بیشتر فرش ها در منازل شسته می شد اما سبک زندگی امروزی و زندگی های آپارتمان نشینی و از همه مهم تر مسئله کمبود آب باعث شده تا مردم شستشوی قالی را به قالیشویی ها بسپارند.

امروزه در هر شهری تعداد زیادی قالیشویی دیده می شود ولی این به این معنا نیست که همه آنها معتبر هستند.وجه تمایز یک قالیشویی معتبر با بقیه قالیشویی ‌ها در این است که یک قالیشویی معتبر و متعهد کیفیت کار خود را فدای هیچ چیزی نمی کند و همواره به فکر جلب رضایت و تامین نظر مشتری میباشد.

متاسفانه در هر صنفی افرادی پیدا می شوند که کم کاری می کنند یا این که نسبت به مسئولیتی که دارند تعهدی از خود نشان نمی دهند. از این رو بسیار مهم است که برای سپردن فرش، موکت، مبل و … برای شستشو به فکر پیدا کردن یک قالیشویی معتبر باشید.

حال این سوال مطرح می شود که ویژگی های یک قالیشویی معتبر چیست؟ با ما همراه باشید  تا به جواب این سوال برسید. در ادامه مهترین فاکتورها و ویژگی های یک قالیشویی معتبر را بیان می کنیم.

ضمانت شستشوی فرش

یک قالیشویی معتبر در درجه اول باید برای خدماتی که انجام می دهد ضمانت ارائه کند. شستن فرش باید با ظرافت و دقت ویژه ای انجام شود. ااین مسئله زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که قرار باشد فرش دستباف یا ابریشمی شسته شود. اینجاست که فرق یک قالیشویی معتبر با سایر قالیشویی ها مشخص می شود.

در یک قالیشویی معتبر از دستگاه هایی مکانیزه و تمام اتوماتیک استفاده می شود. همین مسئله می تواند دلیلی برای ضمانت شستشو باشد. اما این مسئله فقط یکی از نشانه های ضمانت خدمات است. قالیشویی های معتبر و متعهد ضمانت نامه ای به مشتری می دهند که شامل موارد زیادی می شود.

با وجود این ضمانت نامه مشتری با اطمینان و آرامش خیال از خدمات یک قالیشویی معتبر استفاده می کند و هرگاه احساس کند که از کیفیت خدمات راضی نیست، کارشناسان قالیشویی را در کنار خود می بیند که تمام تلاش خود را جهت رفع مشکل و جلب نظر او انجام می دهند بدون اینکه بهانه تراشی کنند و یا هزینه اضافی درخواست نمایند .

عضویت در اتحادیه قالیشویی

یک قالیشویی معتبر باید از طرف اتحادیه صنف مربوطه مجوز گرفته باشد البته دقت کنید که اکثر کارخانجات قالیشویی فعال در تهران در منطقه شهرستان ری قرار داشته و عضو اتحادیه قالیشویان شهرستان ری هستند و بعضی هم بواسطه وجود دفترشان در تهران علاوه بر آن عضو اتحادیه قالیشویان تهران نیز میباشند . قالیشویی هایی که عضو اتحادیه قالیشویی هستند از طرف کارشناسان  مورد بررسی قرار گرفته و صحت و سلامت دستگاه ها و دانش متخصصان و تعهد و توانایی کارگران مورد بررسی قرار گرفته و تایید می شود. در نتیجه فرش ها در کمال صحت و سلامت شسته می شوند. بسیاری از مردم قالیشویی را جزء کسبه محل در نظر میگیرند و مایلند به قالیشویی نزدیک منزل اشان سفارش بدهند . این موضوع باعث ایجاد دفاتر قالیشویی متعدد در محلات شده است که نقش واسطه بین مردم و کارخانجات قالیشویی را بعهده گرفته اند بدون اینکه مشتری از واقعیت امر اطلاع داشته باشد. این دفاتر با ارائه قراداد همکاری با یک کارخانه قالیشویی از اتحادیه جواز کسب نیز دریافت می نمایند . اکثریت اعضای اتحادیه قالیشویان تهران را اینگونه دفاتر تشکیل می دهند. شما باید بجای یک قالیشویی نزدیک منزل به دنبال یک قالیشویی معتبر بگردید چون به واقع هیچگونه کارخانه قالیشویی در نزدیکی منزل شما وجود ندارد  و همه آنها در خارج از شهر مستقر میباشند.

نرخ ثابت قالیشویی و خدمات

قیمت هایی که در یک قالیشویی معتبر در قبال خدمات انجام شده از مشتری دریافت می شود ثابت بوده و بر اساس نوع و جنس فرش تعیین می شود. عناوین و تقسیم بندی هایی که روی کیفیت خدمات انجام می شود عموما غیر واقعی بوده و برای ترغیب مشتری به پرداخت پول بیشتر استفاده میگردد. اینگونه روشها در یک قالیشویی معتبر جایگاهی ندارد.

نحوه شستشوی فرش

با توجه به الیاف مختلفی که در بافت فرش به کار می رود، نحوه شستشوی فرش ها با یکدیگر متفاوت است. مثلا شستن فرش دستباف و ابریشمی با شستشوی یک فرش ماشینی کاملا متفاوت است. فرش های ظریف و حساس می بایست حتماً زیر نظر استادکار قالیشویی شسته شود و از مواد شوینده مخصوصی که دارای آنزیم نیستند استفاده شود تا سلامت فرش تضمین شده و به فرش آسیبی وارد نشود. علاوه بر تمایز شستشوی این گونه فرش ها، نحوه آبکشی و خشک کردن آن ها هم پروسه متفاوتی داشته و دشواری های خاص خود را دارد. بنابراین یک قالیشویی معتبر می بایست دانش  و مهارت و تجهیزات لازم برای شستن هرگونه فرشی را داشته باشد.

ارائه خدمات کامل

قالیشویی معتبر  این امکان را دارد تا پکیج کاملی از خدمات به مشتری ارائه دهد. خدمات ارائه شده در یک قالیشویی صرفآ در شستن قالی خلاصه نمی شود. در قالیشویی معتبر کارشناسان و متخصصانی وجود دارند که توانایی ارائه خدماتی همچون رنگ بری، لکه برداری ،ریشه کشی، رفوگری، دارکشی و …. را دارند. در واقع این سرویس ‌های جانبی و مکمل یکی از مزیت ‌های کارخانه خوب قالیشویی است.

سنتی یا مکانیزه

به نظر شما فرش ها باید به صورت سنتی شسته شوند یا مکانیزه و اتوماتیک؟ در یک قالیشویی معتبر و خوب باید ترکیبی از قالیشویی سنتی و مکانیزه وجود داشته باشد. بنابراین می توان به راحتی بسته به جنس فرش، مراحلی از کارها را سنتی انجام داده و مراحل دیگر را با تجهیزات مدرن و جدید انجام داد. نقشی که استادکارهای سنتی ایفا میکنند به اندازه سرعت ، دقت و ظرفیت بالای تجهیزات مکانیزه حائز اهمیت میباشد.

متعهد به زمان‌بندی تعیین شده

در بعضی از زمان ها همچون ایام نوروز تقاضای قالیشویی زیاد می شود. بنابراین قالیشویی معتبر باید ظرفیت لازم را مهیا کرده باشد. ظرفیت کاری بالا و سرعت عملی که تجهیزات مکانیزه به یک قالیشویی میدهند او را قادر می سازد چه در ایام شلوغ و چه در ایام خلوت سال، در برابر زمانی که تعیین کرده است متعهد و پایبند بوده و نیاز به هیچ گونه عذر و بهانه ای نداشته باشد. از موارد مهم کاری یک  قالیشویی معتبر وجود سامانه بروز پاسخگویی و پیگیری امور مشتریان است که باعث می شود مشتری طبق برنامه و با اطلاع از روند کار از خدمات قالیشویی در کمال اطمینان و آرامش استفاده نماید.

پرسنل مجرب

یک قالیشویی معتبر از پرسنل مجرب و آموزش دیده استفاده میکند این پرسنل با لباس فرم شرکت ، کارت شناسایی و با خودروهای مناسب و آرم دار به منزل مشتری مراجعه می کنند. اینگونه پرسنل چون به کار خود مسلط بوده و در باره نحوه برخورد با مشتری آموزش های لازم را دیده اند می توانند بنحوی ارائه خدمات نمایند که موجب جلب رضایت و اعتماد مشتری گردد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *